George a descoperit muzica electronică în liceu, în 1998 mergând la primele petreceri de acest fel din Timișoara. În scurt timp a început sa experimenteze cu producția de muzica pe PC împreună cu un coleg de clasa din liceul de Informatica. Cei doi s-au alaturat colectivului TM Base format in acea perioada, participand ca organizatori și DJ la festivalul TM Base. 

Muzica a rămas o constanta în viața sa, lucrand in home-studioul pe care îl deține și mixând ca DJ în Timișoara și România. 

Release-urile sale pe label-uri ca Juicy Traxx, Bunshin, Psihodrom si Frenetik se intind de la downtempo si experimental la house, techno si drum and bass. 

În prezent lucrează la deschiderea unui studio public-comercial de producție muzicală și un program muzical live cu sintetizatoare și drum machines.